Administration

Du er altid velkommen til at kontakte os via
mail på: kontakt@vicuras.dk eller på telefon: +45 7060 2400

Vores åbningstider: Mandag-fredag 8.00 – 15.00

Find os i den gamle glødefabrik

Vicuras har til huse i flerbrugerhuset EDISON på Amager i København. Herfra servicerer og administrerer vi alle vores behandlingsordninger rundt på arbejdspladser i hele Danmark, ligesom vi herfra tager os godt af vores kollegaer, der er på arbejde rundt omkring på arbejdspladserne.

I EDISON har vi udsigt over Kløvermarkens grønne plæner i en gammel glødepærefabrik. Hop på cyklen og kom frem til os via den nye supercykelsti eller tag bilen og benyt en af de 215 parkeringspladser. Hvis du ikke er med transportmiddel, ligger Lergravsparken Metro en rask gåtur på 10 min. herfra.

Medarbejderne i Vicuras

Nedenfor kan du finde kontaktoplysninger på hver enkelt medarbejder i Vicuras administrationen.

jakob-oernskov-vicuras-sundhedsordninger-til-erhverv-e1565355160706-blackwhite
Jakob Ørnskov

Adm. Direktør (Founder)
Direkte: 7060 2400
Mobil: 2310 4442
Mail: jakob@vicuras.dk

louise-thomsen-sort-hvid-1-blackwhite
Louise Thomsen

HR- og Driftsdirektør
Direkte: 7060 2400
Mail: louise.thomsen@vicuras.dk

martin
Martin Søborg

Salgschef
Direkte: 7060 2400
Mobil: 2234 6090
Mail: martin@vicuras.dk

190405-vicuras-portraetter-_5-af-28_-e1565355733594-blackwhite
Jonas Jannik Vestdam

HR Partner
Direkte: 7370 7864
Mobil: 3122 7400
Mail: jonas@vicuras.dk

190405-vicuras-portraetter-_12-af-28_-e1565355575850-blackwhite
Lillian Trajkovic Andersen

Kundechef
Direkte: 7370 7869
Mobil: 2929 5152
Mail: lillian@vicuras.dk

daniel2-scaled-e1624279671524-blackwhite
Daniel Kejlberg

IT chef
Mail: daniel@vicuras.dk

alexander-sort-hvid-scaled-e1654785374890-229x229
Alexander Heide Madsen

Systemudvikler
Mail: alexander@vicuras.dk

Caroline portræt 2
Caroline Fallesen

Software Udvikler
Mail: Caroline@vicuras.dk

christina-maj22-sort.hvid_-e1653464518155-229x229
Christina Ferm

Faglig Leder for Arbejdsmiljø
Mail: christina@vicuras.dk

Frederikke sort-hvid - beskåret
Frederikke Vall Bøgh

Arbejdsmiljø Assistent
Mail: frederikke@vicuras.dk

louise-ny-e1602155646180-blackwhite
Louise Lunde Pedersen

Projektleder
Mail: louise.lunde@vicuras.dk

henriette-_sort-hvid_-scaled-e1637933890244-blackwhite
Henriette Holleufer

Driftskoordinator
Mail: henriette@vicuras.dk

img_1618-scaled-e1601466555230-blackwhite
Marie Louise Fagerstrøm

Driftskoordinator
Mail: marie@vicuras.dk

image00025-scaled-e1617795652301-blackwhite
Camilla Bøgelund Frederiksen

Driftskoordinator
Mail: camilla@vicuras.dk

IMG_0409
Regin Jensen

Kvalitets- og Lageransvarlig
Mail: regin@vicuras.dk

rikke-sort.hvid_-e1653464797280-229x229
Rikke Brandes

Kommunikations- og Marketingchef
Mail: rikke@vicuras.dk

katrine-billede-hjemmeside-e1590397018164-blackwhite
Katrine Lind

Marketing og Kommerciel Assistent
Mail: katrine@vicuras.dk

img_5883-blackwhite
Bertha

Kontorhund
Direkte: 7060 2400
Mail: kontakt@vicuras.dk

Vicuras mission

Vicuras’ vision er at øge medarbejderes, virksomheders og samfundets trivsel, sundhed og livskvalitet. Det gør vi ved at tilbyde markedets bedste sundhedsordninger.

Øget trivsel, god sundhed og høj livskvalitet hjælper virksomheden til at blive mere konkurrencedygtig, skabe mere værdi og er med til at sikre en socialt ansvarlig virksomhedsstrategi.

På udkig efter dygtige, fleksible og ansvarsbevidste massører, ergoterapeuter, fysioterapeuter og andre alternative behandlere over hele landet.

Vi er altid på udkig efter dygtige, fleksible og ansvarsbevidste massører, ergoterapeuter, fysioterapeuter og andre alternative behandlere over hele landet.

At være fleksibel, punktlig og pligtopfyldende er nøgleord hos Vicuras. På den måde sikrer vi den bedste arbejdsdag for både dig og vores mange kunder.

Hvis du er massør, ser vi gerne, at du har en relevant erfaring, samt at du er momsfritaget.